[Ogłoszenia] II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024 r.

6 kwietnia, 2024

1.Dziś:

  • druga Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. To czas szczególnej łaski dla świata. Z dzisiejszym Świętem związana jest łaska szczególna obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy zwrócą się do Niego z ufnością: „Która dusza przystąpi do Spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Jest to łaska porównywalna z łaską chrztu świętego. Warunki uzyskania łaski odpuszczenia win i kar to: sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej), komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wykonanie aktu religijnego (należy odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego),
  • dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas,
  • na godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinę Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

2. W poniedziałek 8 kwietnia:

  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca.
  • Ósmy dzień miesiąca – nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Stanisława B.M.

3. W środę 9 kwietnia:

  • po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W niedzielę 21.04.2024 o godz. 16.00 planujemy wspólne wyjście do Muzeum Diecezjalnego. Zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do lektury świątecznej prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy radosnego świętowania Niedzieli i dobrego nowego tygodnia!

Ogłoszenia