27 Niedziela zwykła rok A – 08.10.2023 r.

7 października, 2023
  1. „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce” – niech ta Jezusowa przestroga będzie dzisiaj dla nas wezwaniem do nawrócenia, abyśmy nie przyjmowali na próżno łaski Bożej.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem: .
    „Cywilizacja życia”. Pomagać ma nam w tym odczytywany dzisiaj List Pasterski Episkopatu. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego
    pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy
    i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszej diecezji. Z tej racji
    w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
  3. Jutro w wyznaczonych parafiach rzeszowskich rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Parafia Świętego Mikołaja jako trzecia podejmie czuwanie modlitewne.
    Rozpocznie się ono w środę 11 października Mszą św. o godz. 18.00, adoracja potrwa do wieczornej Mszy św. następnego dnia.
    Każda pełna godzina rozpocznie się rozważaniem jednej części Różańca, następnie będzie modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja w ciszy. Nasza Wspólnota parafialna została zaproszona do czuwania w godz. 21.00 – 22.00.
    Zachęcam do udziału.
  4. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele w ciągu tygodnia różaniec po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W niedzielę o godz. 13.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta.
    Zachęcam – również dzieci i młodzież – do licznego udziału w tej modlitwie.
  6. Spotkania duszpasterskie:
    • LSO (ministranci i lektorzy) – w środę po Mszy Św. wieczornej;
    • Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 9.00;
    • Wspólnota Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia we wtorki godz. 19;00.
  7. Dziękuję Wszystkim, którzy podejmują troskę o nasz kościół. Dziękuję za wpłaty na konto, ofiary przekazywane osobiście – jak również na składkę. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę radosnego świętowania Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
2023_10_08_ogloszenia-1