31. Niedziela zwykła rok A – 05.11.2023 r.

5 listopada, 2023
  1. „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony” – Chrystus przestrzega nas dzisiaj przed grzechem pychy i zaprasza do wejścia w pokorę.
  2. We wtorek/ 7.11 /obchodzić będziemy 3. Rocz. Śmierci Ks. Prałata Stanisława Sznajdera. Msza Święta w Jego intencji o godz. 18:00.
  3. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami / wyzbycie się przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz w intencjach Ojca Św.
  4. Za Zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się po Mszy Świętej wieczornej koronką do Bożego Miłosierdzia. Wypominki roczne zapisujemy w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane z tej racji.
  5. W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i modlitwie w intencji naszej Ojczyzny w tym niespokojnym czasie.
  6. W przyszłą niedzielę, 12 listopada przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą uwagę kierujemy na Bliski Wschód. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
  7. Spotkania duszpasterskie:
    • Wieczory Uwielbienia we wtorek o godz. 19:00;
    • LSO (ministranci i lektorzy) – w środę po Mszy Św. wieczornej;
    • Oaza Dzieci Bożych – w sobotę o godz. 9.00.
    • W środę o 20:00 spotkanie osób zaangażowanych w posługę parafialną.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na utrzymanie kościoła również za pośrednictwem wpłat na konto. Dziękuję za ofiary na drzwi wew. Bóg zapłać za Wasze wsparcie!
  9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę radosnego świętowania Niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

ogłoszenia_2023_11_05